236psp
Kreatywne zabawy z drukiem 3D
Chociaż drukarki 3D stały się dostępne dla konsumentów zaledwie w ostatnich latach to technologia ta jest wykorzystywana od wczesnych lat dziewięćdziesiątych.449psp
Druk 3D jest procesem polegającym na przekształceniu modelu cyfrowego w rzeczywisty. Ta niesamowicie rewolucyjna metoda pozwala nam w krótkim czasie zaprojektować i fizycznie otrzymać dowolny przedmiot. To technologia przyszłości, to co dla nas dorosłych jest fikcją dla naszych dzieci jest rzeczywistością. Ta technologia zrewolucjonizuje najróżniejsze gałęzie przemysłu,usługi a także życie codzienne. Coraz szybszy rozwój tej nowatorskiej technologii wiąże się nieodzownie z potrzebą przybliżenia jej zastosowania, co stanowi nieodzowną przyszłość naszych najmłodszych pokoleń. Dlatego też widzimy potrzebę działań edukacyjnych dla najmłodszym celem przybliżenia im tematyki, z którą zetkną się w niedalekiej przyszłości. W dobie dynamicznie rozwijające sie rynku nowoczesnych technologii warto skorzystać z ich dostępności i już dzisiaj pomyśleć o przyszłości naszych dzieci które będą wdrażać nowe technologię do kształtowania swojej świadomości i kreatywności w przyszłości. To przygoda i możliwość poznania nowoczesnej technologii połączone z zabawą zarówno dla chłopców i dziewczynek. Dzieci poznają co to jest druk 3D i nauczą się projektować w programie makerware.
Druk 3D jest procesem polegającym na budowaniu obiektu poprzez bezpośrednie nakładanie kolejnych warstw które łączą się ze sobą. Jakie przykłady powstają poprzez nakładanie warstw w dzisiejszym krajobrazie? Np. budynki z cegieł, kamieni, nakładanie kleju na gorąco warstwami. A bita śmietana nakładana warstwami jedna na drugiej?527psp (1)

 

 

442psp182psp

Godziny Zajęć

PLAN ZAJEĆ W TYGODNIU

PONIEDZIAŁEK GRUPA I 5-6 LAT
GODZINA 16.15-17.45

WTOREK GRUPA II 7-9 LAT
GODZINA 16.30 – 18.30

ŚRODA GRUPA III 7-9 LAT
GODZINA 16.30 – 18.30

CZWARTEK ART TERAPIA 
GODZINA 17.00 – 18.00
( zajęcia w cyklu dwutygodniowym)

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ,SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI